Výpisy z rejstříků

Výpisy z rejstříků

Občan Podnikatel

Výpis z rejstříku trestů do několika minut a zcela zdarma

Kde seženu výpis z rejstříku trestů? Tuto otázku si položil téměř každý, kdo někdy hledal práci. Nebojte, s datovou schránkou jej získáte jednoduše a kompletně online. Zaslání výpisu do vaší datovky je navíc zdarma, takže ušetříte na poplatku, který byste jinak museli zaplatit při jeho vydání na poště.

S datovkou získáte snadno a bez zbytečných návštěv úřadů plno dalších elektronických výpisů ze systému veřejné správy. Zcela online můžete požádat například o veřejný výpis z registru osob, výpis z insolvenčního rejstříku nebo výpis z živnostenského rejstříku. Kompletní seznam dostupných elektronických výpisů naleznete na Portálu občana, prostřednictvím kterého se o výpisy žádá.

Kdo může přes datovku požádat o výpisy z rejstříků?

 • Kdokoli, kdo má zřízenou datovou schránku fyzické osoby nebo fyzické osoby podnikající (některé druhy výpisů nejsou dostupné pro oba typy datových schránek).
 • Přihlášení do Portálu občana není umožněno datovým schránkám právnických osob (např. firmy, úřady či školy). Nemohou tedy jeho prostřednictvím žádat o výpisy.

Na úřady nemusíte. S datovkou vše vyřešíte online

Vyměňte vyčerpávající návštěvy úřadů za datovou schránku, díky které vyřídíte veškerou komunikaci s veřejnou správou zcela online. Její užívání je jednoduché a bezpečné. Zároveň nejste omezeni úřední dobou nebo polohou, vše tak hravě vyřešíte i z opačného koutu světa. Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Podrobný návod, jak novou datovou schránku založit, naleznete na zde.

Co všechno s Datovkou vyřídíte?

S datovkou zvládnete rychle a jednoduše podat daňové přiznání, odeslat kontrolní hlášení DPH, získat informace o důchodovém pojištění nebo požádat o rodičovský příspěvek. Co dalšího zvládnete s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Přehled o důchodovém
  pojištění
  ZOBRAZIT
  Přehled o důchodovém pojištění
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • Aktuální stav
  bodů řidiče
  ZOBRAZIT
  Aktuální stav bodů řidiče