Upozornění na vypršení STK

Upozornění na
vypršení STK

Občan Podnikatel

S datovkou konec platnosti STK nepromeškáte

Ztrácíte se mezi všemi svými povinnostmi a termíny? S datovou schránkou si můžete oddychnout. Všichni majitelé vozidel dostanou automaticky upozornění o končící platnosti technické kontroly přímo do své datové schránky, a snadno se tak vyhnou nepříjemnostem při silniční kontrole.

Služba se vztahuje na majitele aut i motocyklů a není jedinou výhodou, kterou datová schránka vlastníkům vozidel nabízí. Všichni řidiči si mohou elektroniky zažádat například o aktuální stav svého bodového konta nebo ověřit platnost řidičského průkazu. Tyto služby jsou zcela zdarma.

Kdo dostane přes datovku informaci o konci platnosti STK?

 • Každý, kdo vlastní datovou schránku, bez ohledu na to, jestli se jedná o fyzickou osobu, fyzickou osobu podnikající, nebo firmu.

Komunikujte s úřady online přímo ze svého obýváku

Nestíháte navštěvovat úřady nebo poštu v úředních hodinách? S datovou schránkou se stresovat nemusíte. Vše zvládnete vyřešit z pohodlí svého domova, ať už bydlíte za rohem nebo na opačné straně světa. A navíc ušetříte. Veškerá komunikace se státní správou je zcela zdarma.

Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Podrobný návod, jak novou datovou schránku založit, naleznete na zde.

Co všechno s datovkou vyřídíte?

S datovkou můžete rychle a bezpečně podat daňové přiznání, požádat o vydání občanského průkazu, dostat informaci o končící platnosti cestovního pasu nebo obdržet informaci o přestupku na silnici. Co dalšího zvládnete s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Přehled o důchodovém
  pojištění
  ZOBRAZIT
  Přehled o důchodovém pojištění
 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Aktuální stav
  bodů řidiče
  ZOBRAZIT
  Aktuální stav bodů řidiče