Sledování změn v katastru

Sledování změn
v katastru

Občan Podnikatel

Získejte s datovkou aktuální přehled o všech svých nemovitostech

Se službou sledování změn v katastru už nikdy nepřijdete o důležitou informaci týkající se vaší nemovitosti. Služba vás bude prostřednictvím vaší datové schránky pohodlně informovat o provedených změnách v právních vztazích i o jiných souvisejících právních úkonech, jako jsou například zápisy poznámek do katastru nebo provedení záznamů.

Zřízení této služby zvládnete kompletně online přímo ze svého obýváku. Není nutné o ni žádat osobně na katastrálním úřadu nebo ztrácet čas posíláním doporučených dopisů. Po její elektronické aktivaci budete automaticky dostávat veškeré změny v katastru týkající se vaší nemovitosti přímo do vaší datovky.

Kdo dostane přes datovku informaci o změně v katastru nemovitostí?

 • Osoby, které mají věcné právo k dotčeným nemovitostem.
 • Jedná se například o vlastníka nemovitosti, nájemce nebo zástavního věřitele.

Vyměňte návštěvy úřadů za datovou schránku

S datovkou získáte plno výhod, které vám ulehčí komunikaci nejen s katastrálním úřadem, ale s celou veřejnou správou. Zbavíte se například zdlouhavých a stresujících osobních návštěv, které jednoduše vyměníte za pohodlí svého domova. A navíc ušetříte. Veškerá komunikace se státní správou je zcela zdarma.

Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Podrobný návod, jak novou datovou schránku založit, naleznete na zde.

Co všechno s datovkou vyřídíte?

Obdržet vyrozumění o provedeném vkladu do katastru nemovitostí, odeslat kontrolní hlášení DPH, podat daň z převodu nemovitosti nebo zaslat své pojišťovně přehled o příjmech a výdajích – to všechno a spoustu dalšího zvládnete s datovou schránkou vyřešit bezpečně a online. Co ještě vyřídíte s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Přehled o důchodovém
  pojištění
  ZOBRAZIT
  Přehled o důchodovém pojištění
 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • Aktuální stav
  bodů řidiče
  ZOBRAZIT
  Aktuální stav bodů řidiče