Program Antivirus podpora zaměstnanosti

Program Antivirus
podpora zaměstnanosti

Podnikatel

Žádost o finanční podporu z programu ANTIVIRUS z pohodlí domova. Náhradu mezd získáte rychle a bezpečně

Dotkla se současná koronavirová opatření i vašeho podnikání? Jste zaměstnavatel a potřebujete pomoct s udržením pracovních míst? Zažádejte o náhradu mezd přes program ANTIVIRUS, kterým stát firmám kompenzuje vyplacené prostředky. Žádost o příspěvek podáte rychle a jednoduše přes datovou schránku.

O finanční příspěvek se žádá zpětně po skončení vykazovaného období. V případě, že žádáte o podporu za měsíc duben, můžete žádost podat až na začátku května. Nemusíte však spěchat, žádost stačí doručit do konce kalendářního měsíce.

Kdo má na podporu nárok?

 • Na příspěvek mají nárok zaměstnavatelé včetně agentur práce, jejichž hospodářská činnost je ovlivněna opatřeními souvisejícími s šířením nákazy COVID-19.
 • Týká se pouze firem v podnikové sféře a zaměstnanců, kteří jsou v pracovním poměru a účastní se nemocenského a důchodového pojištění.
 • Na podporu vzniká nárok například v případě, že je zaměstnanci nařízena domácí karanténa nebo zaměstnavatel musí uzavřít celou provozovnu.

Výhody datových schránek nejen v době mimořádného stavu

Zvolte za současné situace nejbezpečnější způsob komunikace se státní správou – datové schránky. Vyhnete se zbytečným frontám na úřadech i placení poštovného. Mimo to se zbavíte povinnosti dokumenty a listiny tisknout. Navíc teď můžete vyzkoušet také posílání datových zpráv mezi soukromými subjekty, které je na omezenou dobu zdarma.

Pokud ještě nemáte zřízenou datovou schránku, všechny informace potřebné k jejímu založení naleznete zde.

Co všechno s Datovkou vyřídíte?

S datovkou hravě vyřídíte komunikaci s úřady a institucemi. Můžete požádat o změnu v katastru nemovitostí, podat daňové přiznání, získat dotace, nebo zažádat o podporu pro zasažené OSVČ v době koronavirové krize. Všechny možnosti využití datové schránky naleznete na zde.

Další použití datové schránky

 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • NYNÍ ZDARMA Levnější komunikace
  s firmami
  ZOBRAZIT
  Levnější komunikace s firmami