Přehled o důchodovém pojištění

Přehled o důchodovém
pojištění

Občan

Požádejte o přehled důchodové pojištění online. Komunikaci s úřady zvládnete i ze svého mobilu

Snažíte se zorientovat ve svém důchodovém pojištění? Rádi byste si v dostatečném předstihu před nárokem na důchod zkontrolovali všechny informace? O přehled důchodového pojištění můžete požádat jednou ročně. Proces podání žádosti je snadný, s datovkou to zvládnete i ze svého chytrého telefonu.

O zaslání osobního listu důchodového pojištění se žádá přes ePortál ČSSZ, který umožňuje využívat celou řadu služeb poskytovaných ČSSZ online prostřednictvím datové schránky. Díky datovce tak můžete bezpečně a rychle nahlédnout do evidenčních listů důchodového pojištění, požádat o potvrzení o výši důchodu nebo podat přehled o příjmech a výdajích OSVČ.

Kdo může přes datovku požádat o přehled důchodového pojištění?

 • Všichni občané, kteří mají zřízenou vlastní datovou schránku.

Komunikujte s úřady pohodlně ze svého domova

Vyměňte za současné situace osobní návštěvy úřadů za datovou schránku, se kterou budete v bezpečí vy i vaše důvěrné dokumenty. Datovka navíc nahrazuje uznávaný elektronický podpis, ověřování formulářů je tak zcela automatické, díky čemu ušetříte spoustu času. Zároveň ušetříte také peníze, posílání datových zpráv veřejné správě je totiž zcela zdarma. Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Všechny informace potřebné k jejímu založení naleznete zde.

Co všechno s datovkou vyřídíte?

S datovkou můžete pohodlně a online zaslat své pojišťovně přehled o příjmech a výdajích, požádat o vydání nového občanského průkazu, podat daňové přiznání nebo odeslat informace o své dočasné pracovní neschopnosti. Co dalšího zvládnete s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • Aktuální stav
  bodů řidiče
  ZOBRAZIT
  Aktuální stav bodů řidiče