Podpora pro zasažené OSVČ

Podpora pro
zasažené OSVČ

Podnikatel

Na úřad nemusíte. Bonus 25 000 korun pro OSVČ vyřídíte z pohodlí domova

Ovlivnila koronavirová opatření vaše podnikání? Ministerstvo financí a Finanční správa spustily program finanční podpory Záchranná pětadvacítka. Program je určen všem OSVČ, které byly mimořádnou situací ekonomicky zasaženy.

O jednorázový finanční bonus ve výši 25 000 Kč můžete žádat svůj finanční úřad do konce června 2020. Komunikaci se státní správou zvládnete rychle a zcela online z pohodlí domova prostřednictvím datové schránky.

 • Na podporu dosáhnou osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) podle zákona upravujícího důchodové pojištění OSVČ na hlavní činnost.
 • Pokud máte činnost na OSVČ jako vedlejší, můžete o bonus požádat v případě, že současně nevykonáváte zaměstnání zakládající účast na nemocenském pojištění.
 • Z důvodu koronavirových opatření jste činnost OSVČ nemohli zcela nebo z části vykonávat. Tuto skutečnost doložíte čestným prohlášením.

Komunikujte s úřady pohodlně a online

Díky datové schránce můžete komunikovat se státní správou z pohodlí domova a bez čekání. Za současné mimořádné situace je to navíc nejbezpečnější a nejrychlejší způsob. S Datovkou také ušetříte. Její zřízení a používání je zdarma. V případě posílání datových zpráv úřadům, třeba Finanční správě, nemusíte platit žádné poštovné.

Pokud ještě nemáte zřízenou datovou schránku, všechny informace potřebné k jejímu založení naleznete zde.

Co všechno s Datovkou vyřídíte?

Podat daňové přiznání, požádat o rodičovský příspěvek, vyřídit komunikaci se svou zdravotní pojišťovnou, vyhnout se návštěvám katastrálního úřadu nebo zažádat o vydání nového občanského průkazu, to vše zvládnete s datovkou přímo ze své kanceláře či obýváku. Více informací naleznete na zde.

Další použití datové schránky

 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • NYNÍ ZDARMA Levnější komunikace
  s firmami
  ZOBRAZIT
  Levnější komunikace s firmami