Podání daňového přiznání

Podání daňového
přiznání

Občan Podnikatel

S Datovkou podáte daňové přiznání i z mobilu. Ušetřete čas i peníze a komunikujte online.

Všechny dokumenty zvládnete rychle a jednoduše odeslat příslušnému finančnímu úřadu prostřednictvím své datové schránky.

Takže se vyhnete zbytečným návštěvám úřadů. S datovkou podáte daňové přiznání bezpečně přímo z domova. Nechali jste podání daňového přiznání na poslední chvíli? Nevadí. S datovou schránkou nepředstavuje úřední doba žádný problém. Elektronické podání daňového přiznání stačí učinit i v podvečer stanoveného termínu.

Kdo je povinen podat daňové přiznání?

 • Přiznání k dani musí podat každý podnikatel.
 • Povinnost se ve zvláštních případech týká také fyzických osob (dle § 38g zákona o daních z příjmů).
 • Některým fyzickým osobám se podání daňového přiznání vyplatí i v případě, že to nemají povinné. Jedná se například o osoby, které neměly příjmy po celý rok, nebo o studenty.

Vyměňte návštěvy úřadu za datovou schránku

Datová schránka neslouží pouze pro podání daňového přiznání. Pomůže vám s veškerou komunikací se státní správou, a to zcela zdarma. Kromě toho ušetříte na tisku formulářů a jejich ověřování. Datová schránka totiž nahrazuje uznávaný elektronický podpis. Posílání datových zpráv je teď navíc zdarma i mezi soukromými subjekty. S datovkou nejsou současná omezení žádný problém.

Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Podrobný návod, jak ji založit, naleznete na zde

Co dalšího s datovkou vyřídíte?

Datovka efektivně nahradí tradiční komunikaci se státní správou i soukromými subjekty. Z pohodlí domova můžete rychle a bezkontaktně požádat o ošetřovné, obdržet informace o přestupku na silnici, podat přiznání k silniční dani, zažádat o přehled vykázané zdravotní péče pro pojišťovnu nebo obdržet výpis z živnostenského rejstříku. Všechny funkce datové schránky naleznete na zde.

Další použití datové schránky

 • Přehled o důchodovém
  pojištění
  ZOBRAZIT
  Přehled o důchodovém pojištění
 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK