Ošetřovné pro OSVČ

Ošetřovné pro OSVČ

Podnikatel

Neztrácejte čas návštěvami úřadů. Požádejte o ošetřovné pro OSVČ jednoduše a online přes datovkou

Zaskočilo vás náhlé uzavření škol a školek z důvodu šíření onemocnění COVID-19? Nemohli jste se kvůli neočekávané péči o děti plně věnovat vlastnímu podnikání? Požádejte o ošetřovné pro OSVČ z Programu podpory malých podniků. S datovkou to zvládnete rychle a bezpečně z pohodlí domova.

O ošetřovné se žádá zpětně po skončení každého kalendářního měsíce, ve kterém jste o děti pečovali. Nemusíte se však bát náročného papírování. Proces podání žádosti je jednoduchý, navíc jej s datovou schránkou zvládnete vyřídit kompletně online přímo ve svém prohlížeči. Vyhnete se tak tisku dokumentů i zbytečným návštěvám úřadů.

Kdo má na podporu nárok?

 • Na ošetřovné mají nárok OSVČ na hlavní činnost, které nemohou vykonávat své podnikání jako obvykle z důvodu péče o děti mladší 13 let, kterým bylo z nařízení vlády uzavřeno školské zařízení.
 • Podpora se vztahuje také na péči o starší hendikepované děti.
 • Ošetřovné dostanou také OSVČ, které z důvodu uzavření některých sociálních služeb (např. denní stacionáře apod.) pečují o starší hendikepované osoby, které s nimi žijí ve společné domácnosti.
 • Pečující se mohou střídat dle potřeby, klidně víckrát. Znamená to, že se o děti nebo hendikepovaného nemusí starat pouze jeden člověk.
 • Střídající osoba žádá o příspěvek samostatně.

Komunikujte s úřady ze svého obýváku

Nebaví vás stresující obcházení úřadů a jiných státních institucí? Rádi byste váš čas trávili jinak než neustálým čekáním ve frontách? Díky datové schránce se zbavíte povinnosti navštěvovat úřady jednou provždy. Kromě času navíc ušetříte také spoustu peněz; v případě posílání datových zpráv veřejné správě totiž nemusíte platit žádné poštovné.

Ještě nemáte zřízenou datovou schránku? Podrobný návod, jak novou datovou schránku založit, naleznete na zde.

Co všechno s Datovkou vyřídíte?

Podat přehled o příjmech a výdajích OSVČ, omluvit své dítě ze školy nebo školky, zažádat o výpis z Rejstříku trestů nebo odeslat přiznání k pojistnému na důchodovém pojištění – to všechno a spoustu dalšího zvládnete s datovou schránkou bezpečně a online. Co dalšího vyřídíte s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK
 • NYNÍ ZDARMA Levnější komunikace
  s firmami
  ZOBRAZIT
  Levnější komunikace s firmami