Aktuální stav bodů řidiče

Aktuální stav
bodů řidiče

Občan

S datovou schránkou máte aktuální stav bodů vždy po ruce

Jak zjistím, kolik mám bodů? Častá otázka každého řidiče. S datovou schránkou nemusíte chodit pro odpověď na poštu ani obecní úřad. Výpis bodového hodnocení získáte rychle a online přímo ze svého obýváku.

S datovkou se o výpis bodového hodnocení žádá přes Portál občana, který slouží jako elektronické zastřešení služeb veřejné správy. Zvládnete s ním zjistit nejen, kolik bodu máte zapsáno v registru řidičů, ale také získat informace o nemovitostech nebo údaje o osobních dokladech. K přihlášení potřebujete datovou schránku fyzické osoby.

Kdo může přes datovku zjisti stav svého bodového konta?

 • Kdokoli, kdo má zřízenou datovou schránku fyzické osoby.
 • Přihlášení do Portálu občana není umožněno datovým schránkám právnických osob (např. firmy, úřady či školy). Nemohou tedy žádat o výpisy.

S datovkou už na úřady nemusíte

Datová schránka vám ulehčí veškerou komunikaci s veřejnou správou, a navíc s ní výrazně ušetříte. Její používání je totiž v případě posílání zpráv státním subjektům a institucím zcela zdarma. Kromě toho ušetříte také na tisku dokumentů a na jejich ověřování, které je díky datové schránce automatické. Založte si datovku a zbavte se jednou provždy zdlouhavých návštěv úřadů.

Všechny informace potřebné k založení datové schránky naleznete zde.

Co všechno s Datovkou vyřídíte?

S datovkou můžete pohodlně a rychle podat daňové přiznání, obdržet informace o přestupku na silnici, získat informace o důchodovém pojištění nebo podat informace o své dočasné pracovní neschopnosti. Co dalšího zvládnete s datovou schránkou? To zjistíte na zde.

Další použití datové schránky

 • Přehled o důchodovém
  pojištění
  ZOBRAZIT
  Přehled o důchodovém pojištění
 • Výpisy z rejstříků
  ZOBRAZIT
  Výpisy z rejstříků
 • Sledování změn
  v katastru
  ZOBRAZIT
  Sledování změn v katastru
 • Upozornění na
  vypršení STK
  ZOBRAZIT
  Upozornění na vypršení STK